Cesta k prírode

Na základe tohto princípu bola v roku 1930 založená kozmetika Charlotte Meentzen “Inštitút pre prírodnú kozmetiku” v Drážďanoch. V rovnakom roku založila so svojou sestrou Gertrúdou Seltmann-Meentzen spoločnosť “Charlotte Meentzen, liečivá bylinná kozmetika” do života, s odhodlaním vyrábať a distribuovať výrobky pre starostlivosť o pleť s použitím účinných rastlinných látok.

Od detstva boli obe sestry vďaka ich mame dôverne oboznamované so silou prírodných rastlinných látok. Tá im svoje znalosti o liečivých bylinkách odovzdala ako dedičstvo

Pretože my sme presvedčení: prirodzene ošetrovaná, spokojná pleť sa Vám poďakuje najväčším vyžarovaním a atraktivitou. Na základe tohto princípu bola založená v roku 1930, kozmetika Charlotte Meentzen ako aj “Inštitút pre prírodnú kozmetiku” v Drážďanoch.

Charlotte Meentzen Logo Symbol

Krása má rada prirodzenosť. To vieme a podľa toho sa riadime…
Od roku 1930

Revolúcia v starostlivosti o krásu

Charlotte Meentzen ako jedna z prvých nemeckých kozmetičiek použitie rastlinných zložiek v kozmetickej praxi a odporučila ich pri individuálnej starostlivosti o pleť. Vo vtedajšom kozmetickom priemysle to znamenalo revolúciu v celej starostlivosti o krásu.

Priekopník prírodnej kozmetiky

Charlotte Meentzen bola akýmsi priekopníkom prírodnej kozmetiky. Dnes vieme vďaka moderným vedeckým výskumom potvrdiť účinky liečivých rastlín, ktoré sú v prípade potreby používané. Spevnenie pleti, hydratácia, zlepšenie prekrvovania, protizápalové účinky a podpora bunkového rastu, to sú len niektoré z účinkov, ktoré rastlinná kozmetika má.

Liečivá bylinná kozmetika

Charlotte Meentzen liečivá bylinná kozmetika ponúka výber cenných a osvedčených prípravkov na denné čistenie, vzpruženie, ochranu, nočnú starostlivosť a regeneráciu pokožky. Okrem toho sa náš sortiment neustále rozširuje, vyvíjame stále nové produkty pre starostlivosť o pleť.